Тернопіль, бульв. Шевченка, 9
TBSchool@tneu.edu.ua
+38 097 093-66-24

TBS Boot Camp-2019 – знайомство нової групи. Як це було

TBS Boot Camp-2019 - знайомство нової групи. Як це було
автор

Подія, на яку одні чекали з нетерпінням, хтось планував деталі та готувався, а інші, абсолютно не розуміючи, що ж то таке має бути, добирались з різних міст. Boot Camp для нового набору Тернопільської бізнес-школи.

Вже традиційний для нашої спільноти спосіб познайомитись із новими студентами, налаштуватись на продуктивну роботу та, звісно ж, відпочити і зарядитись нереальними емоціями. Це задача “мінімум”. А в реальності відбувається ось що: ще вчора незнайомі між собою люди стають справжніми друзями, з набору дивних слів створюються круті бізнес-проекти, а вже на другий день плануються наступні спільні збірки. Бо подібні речі хочеться повторювати знову і знову. Але так було не одразу.

70786619_500648437171390_7016732631760896000_n

Психологи, представники аграрної галузі, туристична сфера, освіта – група цього року зібралась цікава. У когось вже добре налагоджений серйозний бізнес, дехто має декілька розпочатих проектів, хтось лише на старті свого бізнес-шляху, всі дуже амбітні й вмотивовані. Проте, це все десь там, у Тернополі чи Києві, ну хоча б в онлайні, а на початку це була лише група людей, яких привезли в село біля річки, де “не ловить” мобільний зв’язок, з сусідів лише вівці, свині та декілька собак, а головний на господарстві цікавої породи поважний кіт. Якщо не головний, то не остання особа так точно.

Ну от, приїхали, поселились. А що робити – незрозуміло. І інтернету немає. Спільних тем поки що також немає. Напруга наростає. Десь у цей самий час четверо випускників ТБШ минулих років, які й мали їм допомогти у пошуку спільних тем і підготувати програму тімбілдингу, побачили по дорозі “ті самі снопи сіна, на яких всі фотографуються для Instagram” і 20 хвилин відставання перетворили на годину, а то й більше. Тому коли, нарешті, приїхали на місце, то застали атмосферу, в якій, як то кажуть, повітря можна ножем різати. Непроста задачка.

69860341_2689824027695653_1881452080900603904_nПо плану, від обіду до початку перших занять з естонськими викладачами, було дві години для того, щоб змінити думки новачків від “що я тут роблю і хто ці всі дивні люди?” до “зупиніть хтось час, ми не встигли наговоритись”.Як результат, деякі учасники таки запізнились на заняття (здогадайтесь з якої причини). До вправ на довіру і знайомств додались завдання на креативність від Марта Кікаса, презентація легендарного Джорджіо та перші командні досягнення з зефіром. На вечерю вже йшли всі в піднесеному настрої, групою, все обговорюючи та обговорюючи нові ідеї, плани й щоразу виникаючі спільні теми.

70266895_2689736041037785_6417761771175542784_nВарто додати, що місце для Boot Camp цьогоріч також було особливе. Територія колишнього колгоспу – Кузня “Уніж” – завдяки неабиякій креативності, патріотизму та прогресивності власника Владислава Кириченка, стала місцем проведення фестивалів, таборів та різних активностей, яке об’єднує тих людей нашої країни, що готові до змін, розвитку та фізичної праці. Лінивим та байдужим тут не місце. В цьому переконались і ми. Бо одна справа кудись піти у ресторан і замовити їжу, і зовсім інша, коли кожен залучений у процесі створення кулінарного дива: чоловіки розводять багаття та колють дрова, сам Владислав готує м’ясо, дівчата ріжуть овочі і все це на фоні дощу, з смачнющим вином та розмовами про все на світі. І коли, втомлені, але щасливі, сіли до столу, то на декілька хвилин запанувала тиша. Бо які там слова, якщо перед тобою таке смачне м’ясо?

А потім можна знову говорити, співати, а ще задати Владиславу стільки запитань, на скільки вистачить часу. Це людина з досвідом у великому бізнесі, чітким баченням суспільних процесів, нестримною енергією і дуже неординарним мисленням та ідеями. Інколи не вкладається в голові, як це все поєднується в одній людині. (Щоправда, чим більше запитань ставити – тим більше нових з’являється). А якщо взяти участь в ініційованій ним дискусії, наприклад, на наступний день, вже з шашликами, то можна бути певним – без наслідків це не залишиться. Іще два дні пройшли непомітно. Насичене навчання з дуже цікавими результатами по закінченню, сформованими робочими групами та чіткими планами на майбутнє змінювали ігри у волейбол, прогулянки до річки, в сад за яблуками та малиною, розмови з однодумцями, обмін ідеями та думками.

Повертаючись у Тернопіль, у розмові, виникло запитання “Як це можливо, що настільки різні люди виявились такими близькими по духу та схожими?”. В іншій розмові прозвучала цікава пропозиція спільного зимового відпочинку. А ще інші розмови тривали та по поверненню, бо ця група тепер ловить кожну можливість спільного проведення часу. Бо це все було невипадково. Невипадкові люди. Невипадкове місце. Невипадковий час.

Студенти ТБШ, вітаємо вас з успішним стартом! Ви круті, прийшла пора це показати всьому світу.

Анжеліка Шмилькова
випускниця програми Business Innovation,
учасниця TBS Boot Camp-2019
Share

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Взяти участь

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваше Прізвище (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Ваш телефон (обов'язково)

×
Olav Aarna

Професор державного управління та права, доктор наук у галузі інженерії.

Голова науково-дослідної ради Естонської бізнес-школи, радник урядів ряду країн та учасників міжнародних проєктів з питань реформування системи освіти та забезпечення якості вищої освіти. Ректор Талліннського технічного університету (1991-2000), ректор Естонської бізнес-школи (2000-2003), депутат парламету Естонії (2003-2007). Автор близько ста наукових праць, член Академії наук Естонії, зовнішній член Фінсько-Шведської академії інженерних наук, почесний доктор технічного університету Тампере (Фінляндія).    

Olav Aarna_2

×
Mart Kikas

Тренер з бізнес-моделювання, стратегії та лідерства.

Викладач Естонської бізнес-школи та Porto Business School (Португалія), тренер Academy of Innovation Coaching  та Academy of Executive Coaching, консультант з питань розвитку бізнесу та стратегій інтернаціоналізації. Випускник Норвезької бізнес-школи (MBA) та Тартуського університету (магістратура, соціологія), здобувач на докторську ступінь в Естонській бізнес-школі. Був радником голови Фонду розвитку та заступником генерального директора Управління з питань громадянства та міграції, працював у банківському секторі у маркетингу та електронному банкінгу, заснував і керував низкою видавничих та рекламних компаній.  

Mart Kikas_2

×
Юлія Савостіна

Юлія Савостіна, засновниця та керівник руху Made in Ukraine, журналістка, блогерка.

Працювала журналісткою, ведучою та продюсеркою на національних українських телеканалах серед яких СТБ, ICTV, 2+2, Україна. Займалася PR-деятельностю, в том числі в агентці Pillar PR. Сьогодні основними напрямками діяльності Юлії та команди Made in Ukraine є популяризація підприємництва в Україні, проведення фестивалів, продакшн програм «Успішні в Україні», «Мандруй СВОЄ», виробництво путівників та сувенірів.

Mart Kikas_2

×
Марина Маслова

Експретка з питань стратегічного управління та сталого розвитку. Має багаторічний практичний досвід підприємницької та управлінської діяльності в різних галузях економіки. Співзасновниця освітнього проєкту Sustainability room. Керуюча партнер консалтингової компанії «UFV Consulting». Спеціалізація – стратегія, сталий розвиток. Має ступінь МВА.

Має практичний досвід реалізації Ідеї бізнесу в успішні бізнес-моделі. Проводила зміни організацій у ролі керівника, власника компанії та зовнішнього експерта. У минулому керівник програми Executive MBA Києво-Могилянськоі бізнес-школи. Місія Марини – розвивати потенціал людей, надати можливість власникам, управлінцям та їх командам свідомо формувати себе та якість своїх управлінських рішень з фокусом на майбутнє.

Mart Kikas_2

×
Олександр Сударкін

Експерт у сфері особистої та професійної комунікації, підприємець із понад десятирічним досвідом, доцент МІМ, викладач для курсів PMD, MBA, Senior Executive MBA, консультант з питань організаційного розвитку та управління персоналом в компанії Pucelik Consulting Group, кандидат економічних наук.

За плечима Олександра — понад 13 років досвіду бізнес-консультування великих компаній у 7 країнах світу. Серед компаній, що користуються послугами Олександра та використовують його тактики: Райффайзен Банк Аваль, Фокстрот, Visa, Укрпошта, Енергоатом.

image9

×
Світлана Калашнікова

Доктор педагогічних наук, професор. Директорка Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України. Співзасновниця та експертка ГО «Інститут лідерства, інновацій та розвитку». 

Бере активну участь та координує проекти Програми Темпус ЄС «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (2013-2016 рр.), Міжнародного Фонду «Відродження» — «Правові засади реалізації Болонського процесу в Україні» (2012-2014 рр.). Є автором понад 95 наукових публікацій.

unnamed

×
Валерія Міляєва

  Провідний науковий співробітник навчально-наукового центру розвитку персоналу та лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор психологічних наук, професор.

Менеджер проекту Education for Leadership, Intelligence and Talent Encouraging міжнародної програми TEMPUS,  учасниця групи координаторів команд у проекті Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України з ініціативи British Counsil в Україні, учасниця українсько-польського проєкту  Інноваційний університет і лідерство, учасниця міжнародного українсько – литовського проєкту Розвиток лідерів НУШ.

 

unnamed (1)

×
Наталія Гордійчук

 

Засновниця компаній Агрітема, Агрібактер, партнер консалтингової компанії UFV Consulting, член Ради Директорів міжнародної асоціації Donau Soja.
Має досвід роботи в агропродовольчому бізнесі з 2000 року. Працювала в іноземних та українських компаніях на посадах від керівника проектів до директора з маркетингу й розвитку бізнесу. З 2012 року має власні компанії, які займаються виробництвом, маркетингом, продажем та популяризацією мікробних та біологічних препаратів для вирощування с/г культур.

Автор ідеї Ukrainian Food Valley. Випускниця Еxecutive МВА Києво-Могилянської Бізнес-школи. Розробила та впровадила англомовний міжнародний курс AgriFood МВА в KMBS, викладач курсу «Логіка Доданої Цінності».

gordijchuk1-86459-blackwhite

×
Анастасія Владичинська

 

Засновниця Vladychynska Consulting, авторка та викладачка Першої в Україні Школи сервісу kmbs. Єдиний сертифікований консультант з побудови системи сервісу в Східній Європі за методологією DiJulius Goup – світового лідера в питаннях побудови сервісу. Створює сервіс для компаній майбутнього та вмикає сервісне мислення.
 
Понад 15 років досвіду, закінчила Академію для управлінців з клієнтського досвіду в США (CXEA,OH), вчилась в Інституті Діснея і в Ritz-Carlton, студентка Нью-Йоркського університету для спікерів.

 unnamed-2-blackwhite

 

×
Олена Жильцова

 

Консультант з організаційного розвитку та управління командами.
 
Очолювала функцію організаційного розвитку та управління командами національного ресторанного рітейлу Сушия, Фармацевтичної фірми Дарниця, була радником Генерального директора з питань управління персоналом, консультантом з питань управління персоналом при Адміністрації Президента України. Експерт міжнародної команди реформаторів з питань HR-інструментів і технік рекрутування в НАБУ і інші правоохоронні органи. Очолювала HR-департаменти на підприємствах харчової промисловості, ІТ-індустрії.
 
Понад 16 років досвіду в управлінні людським капіталом. 
 

 39134033_2126627767611789_5511325115381448704_o-blackwhite

 

×
Олена Жильцова

 

Консультант з організаційного розвитку та управління командами.
 
Очолювала функцію організаційного розвитку та управління командами національного ресторанного рітейлу Сушия, Фармацевтичної фірми Дарниця, була радником Генерального директора з питань управління персоналом, консультантом з питань управління персоналом при Адміністрації Президента України. Експерт міжнародної команди реформаторів з питань HR-інструментів і технік рекрутування в НАБУ і інші правоохоронні органи. Очолювала HR-департаменти на підприємствах харчової промисловості, ІТ-індустрії.
 
Понад 16 років досвіду в управлінні людським капіталом. 
 

 39134033_2126627767611789_5511325115381448704_o-blackwhite

 

×
Володимир Василевський

 

Власник бізнесу та підприємець, інвестиційний менеджер, бізнес-консультант. Директор Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області. Ключова експертиза – фінанси, інвестиції, стратегічне планування – стратегічний маркетинг, реструктуризація бізнесів та антикризові стратегії. Додаткова експертиза – сертифікований менеджер з регіонального розвитку.
 
Досвід роботи понад 27 років консультування вітчизняних та міжнародних компаній в Україні – Видавництво «Школярик», спільне українсько-словацьке підприємство «Фем-інвест», ПП «Продекспорт», ТОВ «Глібівська компанія натуральних напоїв», Збаражський сирзавод та інші. На даний час активно працює в сфері залучення інвестицій в Тернопільську область та Україну. Портфель активів в роботі – понад 600 млн гривень. 

 

 image11

×
Руслан Захарченко

 

Руслан Захарченко

 14fe-47cc-424a-97fe-7d5e19095107-blackwhite

 

×