Підготовка тренерів з розвитку підприємницької компетентності у Тернопільській бізнес-школі

10-11 лютого Тернопільська бізнес-школа об’єднала викладачів чотирьох університетів м. Тернополя у проекті сприяння розвитку підприємницьких компетентностей студентів різних спеціальностей шляхом спільної діяльності в межах Центру розвитку підприємницьких компетентностей і бізнес-освіти, створеного в Тернопільській бізнес-школі ТНЕУ у співпраці з Естонською бізнес-школою за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Університети-партнери розвиватимуть співпрацю в контексті одного з завдань Центру – впроваджувати актуальні методи та форми викладання підприємництва та бізнесу в університетах України.

Компетентність підприємництва й прояву ініціативи визначена Європейським Парламентом та Радою Європейського Союзу як одна з восьми ключових компетентностей для навчання протягом усього життя. Університети-партнери в особі їхніх ректорів усвідомлюють актуальність розвитку підприємницької компетентності особистості та необхідність розвитку у студентів будь-якого фаху інтегрованого вміння, яке базується на креативності, творчості, інноваційності, здатності до ризику, а також спроможності планувати та організовувати підприємницьку діяльність.

На першому етапі досягнення окресленої вище мети 16 викладачів Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського, Тернопільського національного економічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя впродовж двох днів навчалися основ підприємництва під час тренінгу «Introduction to Business», модератором якого виступив тренер Естонської бізнес-школи Март Кікас.

Ключовим результатом, на досягнення якого орієнтовані наступні активності проекту, є підготовка викладачів-учасників проекту як тренерів з розвитку підприємницької компетентності з умінням поширювати набуті знання та досвід серед студентів своїх університетів, сприяти формуванню в них відповідних навиків.